Otrzymaliśmy podziękowanie od Szkoły w Raciszynie za współpracę w ramach akcji Kasztanobranie. Zebrana ilość została przekazana na leczenie i rehabilitację Krzysia. Dziękujemy uczniom oraz rodzicom za okazaną pomoc.
KASZTANOBRANIE
Dzień Edukacji Narodowej
Projekt "II wojna światowa na terenie naszego regionu"
W dniach 13-30 września 2021 r. uczniowie klas 8 wzięli udział
w projekcie "II wojna światowa na terenie naszego regionu", którego celem było pogłębianie wiedzy o historii II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń w Działoszynie, Mokrej i Wieluniu. Uczniowie mogli poznać losy ludności polskiej po wybuchu wojny na podstawie relacji świadków tamtych wydarzeń. Oto efekty prac niektórych z nich:5
Wizyta policjanta w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie
30 września uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Działoszynie uczestniczyli w spotkaniu z młodszym aspirantem Mariuszem Tkaczyńskim z Komisariatu Policji w Działoszynie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego zachowania na przejściach dla pieszych i ogólne zasady uczestnictwa w ruchu drogowym.
Nasz Gość podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, przypomniał również uczniom o podróżowaniu w specjalnie przystosowanych do tego fotelikach i zapinaniu pasów bezpieczeństwa.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad związanych z bezpieczeństwem na drodze.
Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
6
Witaj szkoło!
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września o godzinie 9.00 w Hali Sportowej (wejście od strony hali). Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego: dezynfekcję rąk, zasłanianie ust oraz zachowanie odległości.
„Myśleć logicznie”. Nauka gry w szachy w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Działoszynie.
Nasz szkoła wzięła udział w programie „Łódzkie gra w szachy”. Projekt był realizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi w porozumieniu z Polskim Związkiem Szachowym.
Ideą przedsięwzięcia było stworzenie warunków i zainicjowanie nauki gry w szachy
w szkołach i przedszkolach województwa łódzkiego. Program był adresowany do dzieci w celu wyłowienia talentów.Dzięki udziałowi w programie nasza szkoła otrzymała gotową pracownię szachową wyposażoną w: 10 kompletów szachów dla dzieci, 10 zegarów szachowych, szachy ogrodowe oraz szachy demonstracyjne.
Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego
„Interpretacja plastyczna utworu C.K.Norwida”
W miesiącu maju uczniowie klas VII-VII z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Interpretacja plastyczna utworu C.K. Norwida” zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Działoszynie. 22 czerwca 2021r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Pałacu Męcińskich w Działoszynie. Nasi uczniowie zaprezentowali talent plastyczny, pomysłowość i kreatywność, co doceniło jury konkursowe przyznając następujące miejsca:
II miejsce:Małgorzata W. VII c
III miejsce:Mateusz W. VII c
W konkursie wzięły udział również:
Amelia K. VII b
Zuzanna D. VII e
Magdalena C. VII e
Dominika R. VII e
Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów !
3
Innowacje w naszej szkole
To był rok! W roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole zrealizowano wiele ciekawych innowacji pedagogicznych, w ramach których uczniowie mogli wszechstronnie się rozwijać. Zdobyte podczas zajęć kompetencje i umiejętności będą mogły byś wykorzystane w dalszej edukacji. Oto efekty pracy uczniów.
3
KONKURS PROFILAKTYCZNY
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym
pt. „ŚWIADOMI I BEZPIECZNI”
zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Pajęcznie.
Celem konkursu było:
- podniesienie poziomu wiedzy dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci;
- zachęcenie młodych ludzi do realizacji kreatywnych zadań, rozwijania własnych pasji, umiejętności twórczych;
- zaktywizowanie rodziców do zwrócenia szczególnej uwagi na swoje pociechy;
- kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży, budowanie poczucia odpowiedzialności;
- realizacja działań prewencyjno-profilaktycznych z gronem pedagogicznym w zakresie cyberzagrożeń;
- kreowanie pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie.
Z przyjemnością informujemy, że sześcioro uczniów naszej szkoły zajęło czołowe miejsca i otrzymało wyróżnienia.
I miejsce - Barbara C. kl. 7c, Anna D, kl.4b
II miejsce - Julia K. kl. 8c
III miejsce - Zofia B. kl. 7d
wyróżnienia - Bartosz M. kl. IIIb , Daria M. kl. 6b
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO "BOHATEROWIE WSZECH CZASÓW"
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu i uzyskali najwyższe miejsca.
I miejsce Aleksandra S. kl. VII b
II miejsce Mikołaj S. kl. VII b
III miejsce Marta J. kl. VI a
CONGRATULATIONS!!!
Link do filmu
Celem konkursu było zaciekawienie uczniów szkoły podstawowej historią życia wybitnych postaci z krajów anglojęzycznych i nagranie swojego filmu dotyczącego wybranej przez siebie znanej postaci. Zachęcamy do obejrzenia filmu laureatki
I miejsca.
"Cała Polska Czyta Dzieciom"
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom , którego organizatorem jest Fundacja ABC XXI- Cała Polska Czyta Dzieciom- 02.06.2021r. w bibliotece szkolnej przy współpracy z p.B.Różańską -opiekunem świetlicy, odbyło się głośne czytanie utworów o tematyce dziecięcej. Uczennice kl. IIIa z Koła Czytelniczego zaprezentowały pierwszoklasistom utwór pt.:”Czarna wrona”z cyklu bajek- pomagajek.Utwory te wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i problemach , z którymi dzieci się borykają. Pierwszoklasiści wysłuchali z zaciekawieniem historii bohatera opowiadania, odpowiadali na pytania związane z przeczytanym tekstem,odgrywali scenki,przytaczali swoje historie oraz ozdabiali przygotowane wizytówki. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze. Każde spotkanie z książką ukazuje ,jak ogromną rolę odgrywa ona w procesie wychowania,uczenia się i rozwoju dziecka.
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W WOJEWÓDZKICH KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH!!!
Niezwykle miło jest poinformować, że uczennice naszej szkoły: Wiktoria Francka z klasy 7b oraz Dominika Drab z klasy 8c zostały finalistkami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021. Wiktoria została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, natomiast Dominika została finalistką finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Małgorzata Warsztocka z klasy 7c, która zdobyła tytuł LAUREATA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.
Łącznie na etapie szkolnym aż 101 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w konkursach wojewódzkich z takich przedmiotów jak: język polski, matematyka, historia, fizyka, chemia, biologia, język angielski i język niemiecki. Do etapu rejonowego zakwalifikowanych zostało aż 9 uczniów z takich przedmiotów jak: biologia, historia, język angielski, język polski oraz matematyka.
Konkursy odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.
Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowanie zarówno wszystkim uczniom, którzy tak licznie zechcieli wziąć udział w konkursach godnie reprezentując naszą szkołę na poszczególnych ich etapach jak również nauczycielom, których codzienna praca z uczniami przyniosła tak fantastyczne efekty! Szczególne podziękowania należą się rodzicom uczniów za wsparcie i motywację dzieci do uczestniczenia i sprawdzenia swoich sił i możliwości w konkursach z różnych przedmiotów.
22 Dzień Ziemi
Uczniowie klas ósmych wraz z wicedyrektorem uczestniczyli w IV Powiatowej Konferencji Ekologicznej - II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu . Uczestnicy wysłuchali oraz brali udział w - prelekcji prof.zw dr hab. Witolda Ciesielskiego Wydział Chemii UŁ- "Smog w Polsce " - prelekcji dr Pawła Urbaniaka-Wydział Chemii UŁ- "Chemia atmosfery ", - uroczystym otwarciu pracowni Odnawialnych Źródeł Energii - obejrzeli prezentację funkcjonalności pracowni Odnawialnych Źródeł Energii w II LO im. Janusza Korczaka- materiał filmowy - brali udział w panelu dyskusyjnym "Czy musimy płacić za energię " . Moderator Grzegorz Spodzieja nauczyciel fizyki w II LO zaproszeni goście: Paweł Rzepka- Firma Luka Jan Stańczyk-Firma Soleners , Paweł Kaczmarek-Firma PJ Solar Opole . Zakończeniem spotkania był quiz z nagrodami dla uczestników konferencji "Ty też bądź EKO ".
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Jego idea pojawiła się w Katalonii w 1926 r., a w 1995 r. UNESCO ustanowiło Dzień Książki.
Z tej okazji przypominamy, że książka może stać się najlepszym i niezawodnym przyjacielem. Istnieje kilka powodów, dla których warto czytać:
CZYTANIE DAJE SZCZĘŚCIE
Ludzie czytający książki są bardziej zadowoleni z życia. Potwierdziły to badania naukowe.
CZYTNIE JEST WARUNKIEM SUKCESU
Nie przez przypadek prawie wszyscy najbardziej wpływowi, a już na pewno najmądrzejsi ludzie są zadeklarowanymi fanami książek. Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, by osiągnąć sukces, to po prostu zacznij czytać. To najlepsza inwestycja, w dodatku przyjemna i darmowa.
CZYTANIE DAJE SPOKÓJ
Książka przenosi cię do innej rzeczywistości, w świat fikcyjnych bohaterów i ich problemów. Naukowcy zbadali, że czytanie jest jednym z najlepszych sposobów na stres.
CZYTANIE UCZY ŻYCIA
Gdy czytasz książkę, wnikasz w świat bohaterów. Analizujesz ich działania, oceniasz decyzje, przeżywasz ich losy. Poznajesz sytuacje, których nigdy nie przeżyjesz i uczysz się, jak w nich postępować. W żaden sposób nie wnikniesz w życie fikcyjnych postaci tak mocno, jak za pomocą książki.
CZYTANIE ZWIĘKSZA PEWNOŚĆ SIEBIE
Osoby oczytane są postrzegane jako bardziej atrakcyjne. Pewnie m. in. dlatego, że mają dużą wiedzę, są ciekawsze i można się od nich czegoś nauczyć. Z podobnych względów czytanie wzmacnia pewność siebie.
CZYTANIE ZWIĘKSZA INTELIGENCJĘ
Z książek wiele się dowiesz, a jeszcze ważniejsze jest to, jak czytanie wpływa na twój mózg. Czytając, tworzysz w głowie mapę wątków, wydarzeń i bohaterów. Nawet nie zauważasz, z jaką intensywnością twój umysł gromadzi i selekcjonuje informacje, ćwicząc pamięć. Wnikając w fikcyjny świat, uczysz się także całkowicie skupiać na jednej czynności. To kluczowa umiejętność w czasach licznych rozpraszających bodźców.”
Zachęcamy wszystkich uczniów do czytania książek.
Oto kilka rad, o których należy pamiętać:
- Dobrze jest stworzyć nawyk czytania
Czytaj przez 30 minut codziennie, np. przed zaśnięciem. To najprostszy sposób na odpoczynek, który w dodatku sprawi, że lepiej się wyśpisz. Naukowcy stwierdzili, że godzinę przed zaśnięciem powinno się wyłączyć wszelkie ekrany i stopniowo wyciszać umysł.
- Czytaj dla przyjemności
Czytanie powinno dawać przyjemność. Wybieraj dobre książki, takie, których tematyka cię wciągnie, poruszy.
- Wykorzystaj dobrze czas
Książkę, którą aktualnie czytasz, miej pod ręką – na papierze lub e-booka. Jeśli masz wolną chwilę, zamiast włączać telewizor, warto przeczytać kilka stron. To jedna z zalet czytania. Książkę można mieć przy sobie, czytać, przerywać i powracać do niej.
- Stwórz listę książek
Warto stworzyć listę tytułów utworów, które cię zainteresowały. Spisać tytuły polecane przez rodziców, znajomych, w bibliotece. Pomocne będą portale z recenzjami.
Organizatorzy Światowego Dnia Książki
W związku z przypadającym Dniem Książki nasi uczniowie wzięli udział w sesji fotograficznej ,,Moja ulubiona książka – pochwal się swoją książką”. Wykonali zdjęcia swojej ulubionej książki i wykazali się pomysłowym podejściem do tematu.
41
"Wirtualny spacer" po szkole!
Szanowni Państwo,
ze względu na panującą pandemię koronawirusa i konieczność przestrzegania zasad reżimu sanitarnego nie mamy możliwości zorganizowania jak co roku ,,Dnia otwartego'' szkoły. Chcielibyśmy jednak chociaż wirtualnie pokazać zarówno uczniom jak i rodzicom, jak nasza szkoła wygląda ,,od środka''.
Zachęcamy do odwiedzenia zakładki: Rekrutacja do klas pierwszych, gdzie na podstronie: "Wirtualny spacer’’ prezentujemy galerię zdjęć.
DZIEŃ ZIEMI
Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom. Nasza szkoła zachęciła uczniów do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Pierwszym zadaniem było zachęcenie do wyjścia z domu i pójście do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, Żeby poświęcić czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa. Drugim zadaniem było wykonanie kwiatoumilaczy oraz lasu w słoiku. Było również zadanie plastyczne polegające na zrobieniu czegoś z niczego z materiałów wtórnych. Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w IV Powiatowej Konferencji Ekologicznej. Ciekawe prace można podziwiać na stronie naszej szkoły.
6Przed naszą szkołą posadzone zostało drzewo migdałowe.
Zyczenia dla mieszkańców DPS.
Nasi wolontariusze nie zapomnieli o mieszkańcach DPS-u żeby umilić przedświąteczny czas wykonali wiele ciekawych ozdób wielkanocnych, kartek z życzeniami, natomiast PCK przygotowało rozmaite słodkości. Życzymy dużo zdrówka w tych trudnych dla nas wszystkich czasach oraz wiary na lepsze jutro.
3
Wiosna, ach to Ty
Uczniowie z kl.1c w wiosennych strojach i dobrych nastrojach uczcili nadejście wiosny.
Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii.
„Mój ulubiony bohater literacki” - konkurs plastyczny
Z przyjemnością informujemy ,że konkurs plastyczny pt: ”Mój ulubiony bohater literacki” został rozstrzygnięty. Wszystkie prace można obejrzeć w galerii poniżej.
Celem konkursu było:
-promowanie ulubionej ksiażki
-zachęcanie do wypożyczania i czytania książek
-rozwijanie wyobraźni i kreatywności twórczej
-rozwijanie umiejętności i zdolności plastycznych uczniów
Po długich naradach jury konkursowe w składzie:
-Agnieszka Szymala
-Alicja Drab
-Beata Różańska
-Katarzyna Janeczek
wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce:
- Maria G. - kl.6d
- Antonina B. - kl.7a
- Roksana M.- kl. 7a
- Antonina J.- kl. 7b
- Julia K.- kl. 8c
- Olga P.- kl.8c
II miejsce:
- Maja C. - kl.6a
- Kordian K.- kl.6a
- Dobrawa T.- kl.6b
- Barbara C.- kl.7c
- Zofia B.- kl.7d
III miejsce:
- Marta S.- kl.4a
- Zuzanna K.-kl.4c
- Julia F. - kl.4c
- Julia G .- kl.4c
- Kamil Sz.- kl.4c
- Agnieszka D.- kl.4d
- Antonina M. - kl.4d
- Piotr K. - kl.5a
- Kacper F.- kl.6b
- Maja K.- kl. 7b
- Wojciech B.- kl.7b
- Dominika D. - kl.8
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie za zaangażowanie oraz twórczą pracę.
Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną wszystkim laureatom zostaną wręczone nagrody w późniejszym terminie. Uczniowie zostaną oczywiście nagrodzeni punktami dodatnimi oraz 6 z plastyki.
Jeszcze raz gratulujemy.
17
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie