Z tej okazji biblioteka szkolna ma zaszczyt zaprezentować przepiękne prace przedstawiające św.Mikołaja nadesłane przez uczniów kl.1-3. Wszystkie są wyjątkowe i niepowtarzalne, to prawdziwe dzieła sztuki.Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia.
6 GRUDNIA - MIKOŁAJKI
- 5
KONKURS PROFILAKTYCZNY
W naszej szkole odbył się konkurs na hasło lub wierszyk promujący przyjaźń i tolerancję a negujący agresję i przemoc.
Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów empatii i szacunku do drugiego człowieka, uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zwalczanie zjawiska agresji i przemocy, rozwijanie i pobudzanie wyobraźni oraz kreatywności uczniów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, poważne podejście do tematu tolerancji, szacunku do drugiego człowieka i akceptacji inności.
Wszystkie nadesłane prace reprezentują bardzo wysoki poziom, dlatego przyznano wyjątkowo dużo czołowych miejsc.
Nagrodzone hasła i wierszyki zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej. Po powrocie do zajęć stacjonarnych wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z twórczością naszych uczniów.
Na laureatów konkursu czekają nagrody, które zostaną wręczone w szkole.
Organizatorzy
ŻYCZENIA MIKOŁAJKOWE
Głośne czytanie baśni
9.11.2020r odbyło się głośne czytanie baśni H.Ch.Andersena zorganizowane przez szkolną bibliotekę. Za pomocą aplikacji Teams uczennice kl.7b i 7d czytały baśnie pierwszoklasistom. Dzieci uważnie słuchały i rozważały o ich treści i sensie.
Dziękuję wszystkim za spotkanie i zachęcam do wspólnego czytania, ponieważ najskuteczniejszym sposobem wychowania czytelnika na całe życie jest głośne czytanie dla przyjemności.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
W związku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia prezentujemy kilka pozycji z naszym ulubionym bohaterem. Zapraszamy i zachęcamy do lektury.
25 listopada przypada Święto Pluszowego Misia.Data ta ,nie jest przypadkowa ,ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania maskotki-pluszowego misia, z którą wiąże się niesamowita historia.Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosvelta, który wybrał się na polowanie , podczas którego postrzelono malutkiego niedzwiedzia.Prezydent nakazał jego uwolnienie. Historię zilustrowano na łamach miejscowej prasy.Producent zabawek zauważywszy artykuł o niedźwiedziu, zainspirował się tym i stworzył zabawkę - misia , którego nazwał Teddy Bear( co było oczywiście nawiązaniem do imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych) Już ponad 100 lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodając im otuchy, pocieszają i łagodzą lęk przed samotnością.
1
Nauka zdalna przedłużona do 3 stycznia 2021roku
Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK
Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża ustanowione zostały w 1972 roku i twają od 22 do 26 listopada każdego roku. W tym roku wyjątkowo Nasza Szkoła uczciła ten czas goszcząc honorowych krwiodawców, którzy oddali najcenniejszy dar - krew - na terenie hali sportowej.
Z okazji Święta Krwiodawstwa wszystkim krwiodawcom składam najserdeczniejsze podziękowania za Waszą aktywność i dar krwi oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
Uczniowie naszej szkoły są niezawodni pomimo sytuacji w której się wszyscy znaleźliśmy bardzo chętnie przyłączają się do akcji organizowanych w sposób zdalny. Przystąpiliśmy do akcji organizowanej przez UNICEF. Dziś obchodziliśmy dzień praw dziecka . Łączymy się myślami z wszystkimi dziećmi na całym świecie.
6
Aktywnie dla Polski – Bieg Niepodległości
Aby uczcić datę 11.11 a tym samym Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie – Aktywnie dla Polski – Bieg Niepodległości. Chętnych było aż 64. Każdy z uczniów podjął 11 razy aktywność w postaci biegu, marszu lub spaceru na dystansie 1100 metrów. Często zaangażowali w tą aktywność członków rodziny. Dodatkowo niektórzy z nich wykonali piękne okolicznościowe medale, które zostaną rozlosowane między uczestników wyzwania. Cieszymy się ogromnie ze sportowego ducha naszych uczniów i ich patriotycznej postawy.
6
"Szkoła do hymnu"
Uczniowie z klasy 6c w ramach akcji „Szkoła do hymnu” wykonali godło Polski, kotylion oraz (podobnie jak wszyscy uczniowie naszej szkoły), wraz z wychowawczynią Katarzyną Gibek i rodzicami, odśpiewali hymn państwowy on – line o godzinie 11:11 dnia 10.11.2020r. Pięknie prezentowali się w strojach galowych, co przedstawiają umieszczone zdjęcia.
5
"Szkoła do hymnu"
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Szkoła do hymnu''. W dniu 10.11.2020r. punktualnie o godz. 11.11 wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe uroczyście odśpiewali Hymn Narodowy ,,Mazurek Dąbrowskiego''. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii uroczyste odśpiewanie hymnu odbyło się on-line, każda klasa odśpiewała hymn za pomocą komunikatora wraz z nauczycielem prowadzącym zajęcia.
102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
Dzień jedenasty listopada jest jedną z najważniejszych dat w historii naszego narodu. W tym dniu obchodzimy rocznicę wielkiego wydarzenia historycznego – odzyskania niepodległości. Jest to doniosła dla nas wszystkich chwila. Pamiętamy i szanujemy przeszłość, i tradycję. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zamiast uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje multimedialne oraz wystawkę.
W dniu 10 listopada 2020 r. o godz. 11.11. uczniowie wraz z gronem pedagogicznym odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” włączając się do akcji „Szkoła do hymnu”.
Krótka historia Święta Niepodległości
Obchody Święta Niepodległości jako święta państwowego odbyły się po raz pierwszy 11 listopada 1937 r. Dzień ten został ustanowiony świętem na mocy ustawy sejmowej z 23 kwietnia 1937r. podpisanej przez prezydenta Ignacego Mościckiego. W czasie II wojny światowej obchodzenie tego święta było niemożliwe. W 1945 r., po zakończeniu wojny, polskie władze komunistyczne ustanowiły świętem narodowym 22 lipca, czyli dzień podpisania Manifestu PKWN. W czasach PRL obchody Święta niepodległości były zakazane. Próby uczczenia dnia 11 listopada groziły surowymi represjami ze strony władz. Święto Niepodległości 11 listopada przywrócono ustawą sejmową w 1989 r. Od tej chwili corocznie czcimy pamięć o odzyskaniu przez Polskę niepodległości
1
Pasowanie pierwszaków
Pasowanie na ucznia to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni w szkole.
W dniu 20 października 2020 r. z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego odbyło się pasowanie na ucznia. W tym roku ze względu na pandemię uroczystość odbyła się bez udziału rodziców.
Do tego wydarzenia uczniowie klas pierwszych przygotowywali się już od pierwszych dni nauki. Swoim występem udowodniły, że są gotowi do sumiennej nauki i pracy w szkole. Po części artystycznej Dyrektor Anna Wolska dokonała aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności szkolnej. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki: kuferki edukacyjne oraz misie.
Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci każdego pierwszaka.
,,Mała książka – wielki człowiek’’
W ramach kampanii Instytutu Książki ,,Mała książka - wielki człowiek’’ realizowanej od 2017r. uczniowie klas pierwszych otrzymały w szkole książeczki pt. ,,Pierwsze abecadło’’. Tegoroczny, nowy etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Do książeczki dołączona została broszura ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem’’, która jest poradnikiem dla rodziców
i opiekunów podpowiadającym, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Uroczyste rozdanie książeczek odbyło się w bibliotece szkolnej przez panią dyrektor Annę Wolską oraz nauczyciela bibliotekarza panią Katarzynę Janeczek.
Akcja "Bohater On"
Uczniowie klas I-V brali udział w akcji, której celem było uczczenie pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego.
Szkoła pamięta
Uczniowie klasy VII d włączyli się do akcji MEN Szkoła pamięta. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.
"Szkoła pamięta"
Klasa 1a wzięła udział w akcji "Szkoła pamięta". Uczniowie wykonali pracę plastyczną związaną ze świętem Wszystkich Świętych. Lekcji towarzyszyła rozmowa nt. święta, jego znaczenia i tradycji z nim związanych.
Zawieszenie zajęć.
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych
„Szkoła pamięta”. Pamiętamy o tych, którzy odeszli.
Święto Wszystkich Świętych stało się okazją dla uczniów klasy IIIb do odwiedzenia miejsca pamięci narodowej i oddania hołdu Polakom poległym za wolność Ojczyzny. 30 października 2020 r. trzecioklasiści zapalili znicze i minutą ciszy uczcili Mieszkańców Ziemi Działoszyńskiej, zamordowanych podczas II wojny światowej. Daliśmy dowód, że " Szkoła pamięta" o tych, którzy odeszli w tragicznych wojennych okolicznościach.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie